Etsiskelen innokasta harrastajaa Oulun seudulta pieneen projektiin. Samalla voisin itse hieman vihkiytyä homman alkeisiin. Ks. “Royal Sound arvoitus”, tämmöisen vehkeen huollosta olisi kysymys. Ei muuta kuin löytää sopivimmat lamput & hoitaa biasointi.
En ole mikään ekspertti näissä asioissa vaikka sinihotoisten lamppujen kanssa olen duunaillut. Ensimmäinen putkiprojekti on kovin kesken. Oulusta löytyy tämä Jeronen, joka ainakin tuntui puhelimitse todella mukavalta ja avuliaalta äijältä. Mutta hän taitaa olla enemmän kuin harrastelija. Ei varmaan ottais paljoa biasoinnista.
Juu, Oulusapa hyvinki. Tuntuu vaan noita omia ja kavereitten projekteja riittävän vapaa-ajan tukkeeksi ihan riittävästi nytkin 🙂
Jeronen tosiaan tekee noita ihan työkseen, ja hyvinhän se työnsä tekee. Aikatauluista ei vaan ihan aina tiedä, kun sekin tuppaa olemaan aika kiireinen mies.
Jotain tuttua tuossa sun nupissa on, mutten saa päähäni, missä olisin moisen nähnyt…
Julkaisija
Artikkelit
Esillä 3 viestiä, 1 - 3 (kaikkiaan 3)
Sinun täytyy olla kirjautunut vastataksesi tähän aiheeseen.