Taidan itsekin jossain vaiheessa tehdä yhden 5E3-version. Se taitaa mennä ruvelle jo aika pienellä volalla vai? t. Harry Bluetone
Ei pienellä volalla, mutta potikkaa ei tarvitse paljon kääntää. Jossain klo. 10 paikkeilla menee jo pienelle murolle, mutta ei sitä niin paljoa pysty avaamaan. Tulee kuulovaurio ennen sitä. Mission amps:lla tuohon on modaus. Se modi muuttaa tone- ja volumesäädöt “brown” fender tyyppiseksi.
Kävin paikallisessa musiikkiliikkeessä kokeilemassa tuota erilaisten kitaroiden kanssa (hewi medal ibanez -> telecaster väliltä) ja täytyy sanoa, että kyllä se tele tai strato tuon vasta henkiin herättää. Humpparimikit on ehkä vähän turhan tummat jopa bright kanavalla, ja soundi jää jotenkin “jumiin”.